Sexy rohová vana. Jak jí vybrat?

Vana je hlavním vybavením většiny koupel. Chystáte se zrovna na její výběr? Možnosti jsou různé. Potrpíte-li si při koupání především na komfortu, bude pro vás vhodnou volbou rohová vana.

Jak vybírat rohovou vanu

Budete-li vybírat vanu podle tvaru, nabízí se vám vany obdélníkové, oválné, šestiúhelníkové, osmiúhelníkové atd. Mezi nejoblíbenější patří rohové vany. Lidé si je pořizují do nových koupelen, ale i do koupelen po rekonstrukci. Jejich hlavními výhodami je prostornost a pěkný design. Došli jste k závěru, že by se vám do vaší nové či zrekonstruované koupelny nejvíce hodila rohová vana? Než se začnete těšit na pohodlí a příjemný odpočinek v ní, zvažte ještě, jakou konkrétní vanu si pořídíte. A jaké aspekty při výběru rohové vany byste měli vzít v potaz? Jsou jimi:
  • tvar: Rohové vany na trhu seženete v symetrickém i asymetrickém tvaru. Než se rozhodnete, které řešení se vám líbí více, zvažte i prostorové možnosti vaší koupelny. Máte-li spíše menší koupelnu, volte asymetrický tvar vany. Lépe se vám do ní vejde. U větších koupelen si můžete dovolit symetrický tvar rohové vany. Rozhodněte se, jestli zvolíte pravé či levé provedení.
  • rozměry: Rohové vany se prodávají v různých rozměrech a samozřejmě také s různým objemem. Objem se většinou pohybuje kolem 200 - 250 litrů.
  • materiál: Rohové vany se většinou vyrábějí z akrylátu. Je to totiž materiál, který se snadno tvaruje a uživatelé oceňují i jeho snadnou údržbu a vysokou odolnost.
  • design: Můžete si vybírat z rozmanitých designů. Seženete jednoduché a levné rohové vany, ale na trhu jsou k mání i vysoce luxusní vany. I když většinou mají rohové vany bílou barvu, na výběr jsou i jiné barvy.
Seznamte se s širokou nabídkou rohových van a vyberte si tu, která půjde do vaší koupelny nejlépe.